Класифікація дробарок
Гірські та кам'яні породи подрібнюють за допомогою спеціальних механізмів - дробарок. Вони розчавлюють, розколюють, розбивають, стирають, рідше ламають вихідний матеріал. З цих шляхів дроблення розчавлювання найекономічніший, а стирання найдорожчий метод, так як на його реалізацію потрібні великі витрати енергії.
За механізмом і устаткуванням дробарка може бути щековою, валковою, конусною, молотковою, відцентровою.
Щокові дробарка
Отримала свою назву від рифлених плит, подрібнюючих породу. Одна щока нерухома, друга коливається нею. Є моделі, в яких обидві пластини рухаються. Коли щоки знаходяться на відстані, простір заповнюється вихідним матеріалом через вхідний отвір. При зближенні шматки подрібнюються. Дрібні шматки видаляються через отвір, яке називається випускне. Механізм цей простий, його легко ремонтувати та обслуговувати.
У 60 хвилин цей вид дробарки може переробити 1-500 тонн. Ця кількість залежить від цілого ряду характеристик механізму:
-
Розмір отвору для завантаження;
-
Частота, з якої коливається рухома плита;
-
Хід плити, яка за конструкцією рухається;
-
Розмір подрібнених шматків;
-
Кут захоплення пропонованого матеріалу;
-
Міцність породи, яку може подрібнити дробарка.
Незважаючи на всі переваги механізм має деякі недоліки. Витрата енергії при роботі досить висока, сильна вібрація призводить до швидкого зносу дрібних деталей.
Для детального перегляду продукції компанії «Енерпроф» переходьте на офіційну сторінку https://enerprof-building.com.ua/
Дробарки конусні
Цей вид механізмів для дроблення ділиться на ККД - велике дроблення, КСД - середнє, КМД - дрібне. Механізм складається з двох конусів. Верхній нерухомий, всередині якого рухається подрібнююча конусоподібна частина. Елемент, який рухається, наближається і віддаляється від нерухомої частини. При зближенні порода подрібнюється, при видаленні продукти дроблення висипаються через спеціальний отвір. Цей вид дробарок обслуговувати складніше через їх конструкційні особливості. Вони великі та громіздкі.
Валкові дробарки
У цих механізмів подрібнення відбувається між валами. Отвір для завантаження розташований зверху. Через нього порода завантажується в робочу область, і вали затягують її. Готовий матеріал висипається через щілину внизу. Вали мають гладку, зубчасту або рифлену структуру. Перші найефективніші, так як гарантують краще захоплення. Гладка поверхня валків тисне породу, подрібнюючи її.
Кількість породи, яку дробарка може подрібнити за годину, залежить від того, наскільки валки великі, як швидко вони обертаються, а також від того, скільки вихідного матеріалу може пройти через вхідний отвір. Приклад: механізм із габаритами 1200х1200 важить приблизно 20 000 кг і може подрібнити від 60 до 150 тонн за годину.
Молоткові дробарки
Цей вид призначений для подрібнення крихких матеріалів (вапняку, крейди, вугілля і подібних). Молотки розташовані за колом. Вони обертаються, вдаряють по породі, подрібнюючи її. Після чого готовий продукт висипається через спеціальну щілину. Продуктивність в основному залежить від фізичних властивостей вихідного матеріалу. Дробарки зручні, компактні, добре подрібнюють вихідний матеріал. Але молотки в них конче зношуються.
Відцентрові дробарки
Механізм не може подрібнювати великі частини породи, від яких він втрачає баланс, що може пошкодити їх основні вузли. Тому даний вид застосовується дл подрібнення невеликих шматків. Вони розганяють під впливу відцентрової сили і руйнуються.
Щоб отримати консультацію щодо вибору каменедробарок переходьте на каталог компанії «Енерпроф» https://enerprof-building.com.ua/product-category/tesmec/transheekopateli-i-kamnedrobilki/kamnedrobilki-rock-hawg-rh/