Ремонт квартир у Львові часто перетворюється на справжню епопею, коли потрібно зробити роботу якісно, але час не терпить. Окрім того, хочеться щоб ремонт в житлі відповідав сучасним тенденціям, які швидко змінюються. Звісно інновації присутні в багатьох сферах діяльності людини, тому не дивно що будівельна сфера не є винятком. На сьогодні існує тренд на унікальність та екологічну безпечність, які є запорукою успіху. В 2020 році, не дивлячись на складну ситуацію на ринку, виробники змогли здивувати новими, унікальними матеріалами та технологіями, що все частіше використовуються в повсякденному побуті. Серед новинок 2020 року, які знатні значно здивувати, можливо виділити технології та матеріали, які заслуговують більш пильної уваги.
Самовідтворюючий бетон
Будинки недовговічні, оскільки бетон з часом розсихається і руйнується. Через певний час на ньому з’являються тріщини, сколи та інші деформації, які не тільки псують зовнішній вигляд, але і сильно зменшують основні властивості споруди. В результаті такий будинок вимагатиме дорогого ремонту. Щоб запобігти крихкості споруди, вчені презентували новий вид бетону. Головна його перевага над іншими матеріалами – можливість самостійно відновлювати свою структуру.
Цього вдалося досягнути завдяки цікавому складу, до якого входять молочнокислий кальцій та спеціальні бактерії. Вчені взяли ідею подібного матеріалу у природі. Вони опирались на властивості самовідновлення морських мешканців. При тривалому впливі на бетон води, мікроорганізми активізуються і починають виробляти карбонат кальцію. Кальцій переробляється та з часом перетворюється в вапняк. А вапняк заповнює тріщини, що встигли виникнути, і їх подальше утворення буде зупинено.
До того ж подібні мікроорганізми не працюють весь час. Вони можуть знаходитись в стадії спокою десятиліттями. Вчені також створили нанопорошок з штамами цих бактерій. Якщо їх додати до суміші бетонну, то бетонний блок буде підсилений. Але в результаті отримаємо матеріал який просто необхідний в випадку, коли не буде можливості проводити відновлювальні роботи. Наприклад, під землею, під водою, на великій висоті, на мостах та не тільки. Тобто в місцях, де немає можливості проводити роботи на регулярній основі, або вони дуже дорогі.
Кварц-вінілова плитка
Це відносно новий матеріал, який використовується для підлоги. За характеристиками його можна поставити поруч з такими звичними для нас матеріалами, як ламінат, паркетна дошка та лінолеум. Складається цей матеріал з суміші кварцового піску, пластифікаторів і стабілізаторів. Оскільки одним з його основних інгредієнтів є пісок, покриття стійке до води і вогню. Завдяки пластифікаторам, матеріал відрізняється еластичністю та гнучкістю, а стабілізатори допомагають матеріалу бути захищеними від впливу ультрафіолету та високих температур.
Завдяки подібним характеристикам, кварцвінілова плитка отримує на ринку широку популярність. Цього не в останню чергу вдалось досягнути завдяки різноманітному асортименту, адже на плитці такого формату можна імітувати практично будь-які малюнки та візерунки, від звичних нам порід дерева, до чогось нестандартного. Але у кварцвінілової плитки є свої недоліки. Наприклад, особливості монтажу.
Оскільки полотно дуже пластичне, надзвичайно важливо, щоб поверхня на яку його будуть укладати, була ідеально рівною. Будь-яка нерівність буде одразу ж помітна на поверхні після монтажу конструкції. Також на матеріалі непотрібно економити, оскільки недобросовісні виробники можуть для здешевлення продукції використовувати неякісні компоненти. Через що плитка не зможе використовуватись достатньо довго. Окрім того, вона має неприємний, різкий запах, тому знаходитись у приміщенні буде неприємно і навіть небезпечно.