Щорічно посадові, публічні особи і особи, які займаються підприємницькою діяльністю і не тільки, вимушені звітувати перед державою і своєчасно подавати дані про свій матеріальний стан. Електронні декларації чиновників є вагомим і ефективним інструментом для запобігання корупції, а також для виявлення інцидентів зловживання держчиновників своїм становищем.
Вся інформація про доходи і фактичний стан посадовців, уповноважених на виконання державних функцій або займаючих посади в органах місцевого самоврядування, є у відкритому доступі на інформаційно-аналітичному ресурсі https://youcontrol.com.ua/topics/elektronni-deklaratsiyi-chynovnykiv-ta-deputativ-ukrayiny-v-youcontrol/
Обов’язкове Е-декларування в цілому сприяє створенню оптимальних умов для збільшення довіри до влади зі сторони громадян. Звітування держпосадовців дає можливості для спостереження за активними процесами життя і діяльності усіх суб’єктів держави.
Метою заходу є виявлення, попередження корупційних ризиків. Надання високопоставленими особами необхідних відомостей сприяє розширенню інформаційної бази, яка може використовуватися для реалізації планів щодо створення прозорої системи оподаткування.
Які дані містить декларація чиновників?
Депутати і держслужбовці мають вказати в звітних відомостях інформацію про:
- майно (рухоме, нерухоме);
- транспортні засоби;
- коштовності;
цінні папери; - об’єкти будівництва (в т.ч. незавершені);
- доходи з усіх джерел;
- інтелектуальну власність;
- майно, з матеріальна цінністю, більшою за 100 мінімальних заробітних плат;
- зобов’язання.
Сучасна система електронного декларування держчиновників, впроваджена в Україні, відповідає європейським стандартам. Цей апарат працює дуже злагоджено. Саме тому політикам, бажаючим приховати якісь предмети обліку, складно втілити свої задуми.
Окрім цього, подання звітів із завідомо недостовірними відомостями або неподання звітів взагалі загрожує публічній особі накладанням кримінальної/адміністративної відповідальності.
Отже, до вирішення питання з Е-декларування чиновникам потрібно ставитися дуже обачно, адже відкриті дані потрапляють до Єдиного Каталога, оглянути який можна на сайті https://youcontrol.com.ua/. Звернувшись до сервісу, ви зможете побачити інформацію про суб’єктів декларування, щоб при взаємодії із ними уникнути певних фінансових і репутаційних збитків.