У нашій країні твердопаливні котли застосовуються досить широко, особливо в «лісових» регіонах, де вартість деревного палива невелика. Це зручний варіант обігріву будинку, якщо враховувати деякі нюанси, які слід знати кожному власникові котла.
Твердопаливні котли за популярністю поступаються лише електричним котлам і перевершують газові. Це пов'язано з двома важливими обставинами:
- багато селищ досі не мають підключення до газової мережі,
- в багатьох регіонах опалення за рахунок спалювання деревини є економним варіантом.
До речі, популярні твердопаливні котли не тільки у нас, але й за кордоном. Особливо пелетні котли.
Вартість твердого палива
Твердопаливні котли можуть працювати на вугіллі, дровах, деревних брикетах і пелетах. Як правило, найбільш вигідний варіант - на пеллетах, але власнику перед вибором конкретної моделі котла слід спочатку поцікавитися, чи є у нього можливість купувати пелети на регулярній основі за хорошою ціною.
Пелети - це деревні паливні гранули, спресовані з відходів деревообробної промисловості. Тому стоять вони порівняно недорого, але найдешевше обходяться там, де є відповідне виробництво. До речі, ККД пелетного котла може досягати 91% - порівняно з газовим.
В регіонах з розвиненою лісопереробкою вартість практично будь-якого деревного палива невелика. Підраховано, що в середньому, володар твердопаливного котла витрачає в рік в 2-3 і навіть більше разів менше грошей, ніж володар газового та електричного котла.
Ще один важливий момент - експлуатація твердопаливного котла буде тим вигідніше, чим більше площа вашого будинку. Правда, вам доведеться приплюсувати додаткові витрати, пов'язані з доставкою та зберіганням деревного палива.
Твердопаливний котел потребує регулярного догляду
На відміну від газового та електричного котлів, твердопаливний точно не дасть своєму власникові розслабитися. Яким би ефективним не був котел на деревному паливі, вам доведеться подбати, щоб це паливо в нього потрапляло. Існують моделі твердопаливних котлів, які на одній закладці палива можуть працювати до 36 годин, але в будь-якому випадку вам доведеться подбати про закладення в нього дров, брикетів або пеллет.
Крім закладки дров доведеться подбати про очищення котла від золи та димоходу від кіптяви, та регулярно перевіряти тягу, яка має властивості змінюватися в залежності від погодних умов.