Вирощування городини та квітів — справа, що потребує часу, знань, а головне, відповідних умов. Оскільки сюрпризи природи не йдуть на користь насінню та молодим паросткам, то розсаду доводиться вирощувати в умовах закритого приміщення. Якщо звернутися до досвіду городників-любителів, то для цієї справи вони роками використовували різноманітні ємності, зокрема дерев’яні ящики, горщики, бляшанки. З часом у пригоді стали пластикові контейнери від харчових та промислових продуктів.

Будь-яке рішення має право на існування, проте в кожного з них є недоліки, які змушують шукати більш зручні варіанти. З того, що запропонували виробники, привертають до себе увагу пластикові касети з великою кількістю комірок. І в цьому їхня перевага:

  • усі паростки опиняються в однакових сприятливих умовах;

  • пікірування стає необов’язковим;

  • коріння під час пересаджування в ґрунт не пошкоджується;

  • висаджувати розсаду можна в будь-якій кількості;

  • касетна технологія сприяє економії як субстрату, так і насіння.

Легку, компактну тару нескладно транспортувати. Завдяки тому, що глибина комірок варіює, касети для розсади можна підібрати для рослин різних видів.

Як вирощувати посадковий матеріал у пластикових контейнерах

Виготовляють касети з недорогого та безпечного матеріалу, зазвичай це ПЕТ або полістирол. Вони стійкі до вологи, хімічного складу добрив, ультрафіолету та штучного світла. Через це термін їхнього використання досить тривалий (вистачить на декілька сезонів).

Вирощуючи в пластикових касетах, варто дотримуватися певних умов:

  1. Підбирати контейнери, у яких розмір комірок відповідає потребам кореневої системи конкретної рослини.

  2. Використовувати якісний субстрат.

  3. Своєчасно вносити добрива.

  4. Забезпечувати розсаді достатню кількість вологи та світла.

Якісні касети не можна вважати вирішальним фактором у процесі вирощування рослини, проте вони є запорукою створення комфортних умов для її розвитку. У такий спосіб вдасться запобігти хворобам, ураженню шкідниками, поширенню бур’янів, деформації пагінців.

Яким вимогам повинна відповідати ємність для розсади

Якщо касети доводиться використовувати в житловому приміщенні, то треба потурбуватися ще про одну важливу річ — піддон. Він захистить меблі, підлогу, підвіконня від патьоків. Ця деталь може входити до комплекту, або ж її треба купувати окремо.

Здоровий посадковий матеріал повинен своєчасно потрапити на місце постійного зростання, оскільки обмежена кількість субстрату з часом починає гальмувати розвиток культури. Якщо касета була вибрана правильно, то процес пересаджування та укорінювання рослина перенесе безболісно.

Тож, купуючи контейнер для розсади, варто звертати увагу на деякі важливі деталі:

  • розмір гнізд для пророщування насіння;

  • кількість комірок (може бути до сотні);

  • габарити всієї касети.

Яким би не був досвід городництва та квітникарства, вирощування рослин починається з закладення насіння в землю. Щоб воно проросло, закріпилося й дало гарний результат, треба створити комфортні умови для вегетації, починаючи від початкових стадій. Якщо у рослини є власна комірка, то усувається боротьба за існування, оскільки все, що потрапить до гніздечка, буде належати лише їй. Залишається тільки своєчасно поливати, підживлювати, забезпечувати світлом, а також важливо не пропустити момент «переселення» у відкритий ґрунт.