…я б китайський сміливо взяв. Бо загалом те саме. Тільки він продається, дешевшим і навіть більш функціональним.

Apple до цього дня не продає свої плетені кабелі Lightning. Їх кладуть тільки в комплект з iMac M1, новими Mac Studio, а також новими поколіннями клавіатур Magic Keyboard 2, мишей Magic Mouse 2 та тачпадів Magic Trackpad 2. Дуже шкода, що не продає, тому що кабелі топові.

Через відсутність оригіналів, а точніше, присутністю тільки одного такого, з комплекту iMac, вирішив замовити на AliExpress найпопулярнішу альтернативу. Її випускають під брендом Baseus.

2 метри китайського плетеного кабелю Lightning на USB-C коштують 7 доларів. Подивимося, чим він гірший (чи краще?) оригіналу.

Зовні і у використанні — анітрохи не гірше

Кабель USB-C на Lightning від Baseus продається у версіях на 0.5, 1 та 2 метри.

Я взяв двометровий, бо різниця в ціні мікроскопічна, а користь від довгого кабелю завжди більша.

Товщина обплетення в порівнянні з оригінальним — на користь китайця.

Оригінал також трохи твердіший, ніж шнурок Baseus. Не можу сказати, що це добре: твердий кабель — міцний кабель. Але й скаржитися нема на що.

Не зовсім розумію, чому на шнурку з Китаю відсутні два контактні майданчики. Мабуть, так дешевше.

Перевірив передачу даних, все гаразд. Отже, немає думок, чим можуть завадити відсутні контакти в довгостроковій перспективі.

Взагалі, конектор на Baseus виглядає ненадійно, зроблено так собі. Немає цілісності, пластикову вставку начебто розколупати можна. Є підозра, що він посиплеться раніше, ніж обплетення.

На «китайці» також є липучка, яка спрощує транспортування кабелю та кабель-менеджмент на місцях. Жаль, що її не можна просто зняти, тільки відрізати назавжди. Не кожному вона буде потрібна.

Заряджає з тією самою швидкістю, як і оригінал

Найголовніше питання для більшості — чи дасть такий кабель максимально можливу швидкість заряджання iPhone. На даний момент це приблизно 15W і 2А, отримати які можна через 20-ватний зарядний пристрій Apple.

Звичайно, я перевірив це через вольтметр. З оригінальним кабелем все зрозуміло: цифри вкладаються в норматив, все працює як належить.

З китайським «аналогом»… так само. Ті ж 15-16W без проблем. Кабель вставляється в зарядку туго, в айфон теж у використанні аналогічний. Тільки далі прокинути зможете, бо 2 метри замість одного.

Швидкість зарядки через плетений Baseus і плетений оригінал Apple абсолютно однакова. Якщо так сталося з двометровим кабелем, то і на більш коротких версіях «китайця» з ймовірністю в 99,9% буде те саме.

Зрештою — цілком можна брати

За ці гроші (і термін очікування) можна сміливо брати. Куди застосувати, знайдете. Разом з оригінальним або якісним блоком живлення за збереження айфону все одно можна не турбуватися, не та потужність, щоб завдати шкоди смартфону.

Я все одно б узяв швидше оригінал на 2 метри, ніж копію, але такого плетеного варіанту від Apple взагалі немає у продажу. Тож зійде.