Вартість оргтехніки доволі висока, тому її ремонт чи купівля значно вдарить по вашому бюджету. Однак ви можете подовжити строк служби принтера і відстрочити цю статтю витрат. Перш за все треба знайти відповідний сервісний центр для обслуговування оргтехніки. Також варто дослідити слабкі сторони лазерних принтерів та основні правила експлуатації офісної техніки. На цьому сайті можна дізнатися, як правильне заправлення картриджів впливає на якість друку та роботу принтера. Все ця інформація допоможе правильно експлуатувати свій багато функціональний пристрій (БФП).
Витратні матеріали: папір і тонер
Папір. Здається ніби він нічого не вартий, але насправді від якості та щільності аркушів залежить швидкість друку. Тому обирайте папір з такими характеристиками, які відповідають заданим стандартам вашої моделі лазерного принтера. Неякісний матеріал аркушів призводить до утворення серйозних дефектів:
- дряпається й стирається діелектрична поверхня фотобарабана;
- забруднюються вузли й робочі механізми пристрою, оскільки на шорсткому папері затримуються часточки пилу та целюлози;
- неякісні аркуші часто застряють в блоці подачі.
Дешевий папір зазвичай має нерівну поверхню. Внаслідок цього при його проходженні через циліндр чи один з валів він перетворюється на абразивний засіб. Так на фоторецепторному барабані утворюються мікротріщини, які з часом призводять до руйнування покриття циліндру. Окрім того, жорсткі аркуші пошкоджують ролики, які відповідають за подавання паперу. Читайте наш блог, аби дізнатися, як самостійно розв’язувати проблеми лазерних принтерів.
Але не тільки папір нищить робочі деталі оргтехніки. Неякісний тонер слугує ще більшою загрозою для вашого БФП. Дешевий тонерний порошок виготовляється за доволі сумнівною технологію. Дуже часто вказана марка тонера не відповідає його технічним характеристикам:
- розміру мікрогранул;
- температурі плавлення;
- заряду частинок.
Якщо мікрогранули не будуть розплавлятися при вказаній температурі, то почнуть забруднювати термоплівку. Це призведе до дефектів друку, а найближчим часом до виходу з ладу пічки. Заміна цієї деталі коштує половину ціни лазерного принтера. До того ж підроблені марки тонерного порошку часто є несумісними з моделлю оргтехніки. Заправивши таким тонером свій друкувальний пристрій, вам прийдеться купувати новий картридж, або ще гірше принтер. Аби уникнути серйозних проблем, варто знати основні причини поломки принтерів.
Найважливіше — це погода в домі
Так, це один з ключових факторів довгої та вірної служби оргтехніки. Варто зазначити, що оптимальним діапазоном температур для належної роботи друкувального пристрою є 18-25°С. Звісно, в екстремальних умовах він буде працювати, однак краще, щоб вони тривали недовго. Виробники також вказують відповідну вологість, яка становить 40-60%. Цей показник доволі істотний, тому що надмірно вологе повітря сприяє:
- корозії;
- розм’якшенню паперу;
- зниженню електричного заряду тонера.
В тандемі з пилом вологе повітря призводить до утворення свого роду болотистої маси. Такий бруд налипає на механізмах та робочих модулях, а також на вентиляторах. Внаслідок чого пристрій сильно перегрівається. Окрім того, використання вологих аркушів псує фотобарабан картриджа, а також термопічку. Потрапляючи в ці механізми, папір скручується та застряє. Під час його витягання пошкоджується делікатне покриття деталей, а залишені всередині часточки блокують роботу деяких запчастин. З часом може виникнути більш серйозна поломка.
Загалом саме так виглядає картина грамотної експлуатації лазерного принтера. На додачу не слід забувати про регулярне використання пристрою, адже ця система створена, щоб бути в русі та постійно працювати.