У світі моди та спортивного текстилю сьогодні найпоширенішими є синтетичні матеріали. Вони недорогі, їх формули можна легко змінити, щоб адаптувати їх технічні властивості (еластичність, опір, непроникність тощо). Також синтетика часто використовується для пошиття фіранки чи штори, якими ми звикли прикрашати вікна на кухнях та інших кімнатах. Сучасні магазини пропонують широкий асортимент тканин, що відрізняються за складом, зовнішнім виглядом, методом використання та ціні.
Переваги натуральних тканин
Натуральні волокна є хорошою альтернативою синтетичним тканинам. Ми пояснимо чому. Це не означає, що натуральні волокна не впливають на нашу планету. Ми побачимо, що виробництво і використання деяких з них набагато менш серйозні, ніж синтетика.
Тому в цій статті ми спробуємо розібрати широку суперечку між натуральними тканинами та синтетичними тканинами (поліестер, поліамід, еластан, акрил, перероблений поліестер тощо). Ми дослідимо їхні переваги та недоліки, щоб зрозуміти, як ми можемо зменшити наш вплив на навколишнє середовище, купуючи інакше.
Синтетика: як багато її в нашому житті?
Ви напевно помічали це під час покупок або переглядаючи ярлики свого одягу: сьогодні більшість одягу шиють із синтетичних матеріалів.
З кожним роком споживання цих матеріалів значно зростає, адже ціна виготовлення синтетики набагато нижче, ніж виробка натуральної тканини. З часом, це стає помітно і на ціні за готовий продукт. Це зростання, очевидно, пов'язане зі збільшенням споживання в цілому. Людина постійно купує все більше одягу, що цілком відповідає сучасному суспільству.
Великі бренди використовують феномен «швидкої моди», тобто вони дуже швидко оновлюють свої колекції. Вони спонукають споживачів робити імпульсивні покупки та купувати частіше. Одяг природним чином накопичується в шафах. Гіганти текстильної промисловості знайшли дуже просте рішення, щоб заохотити своїх клієнтів робити покупки та зробити їх більш регулярними: зменшити якість і, отже, термін служби нашого одягу. Щоб мати можливість виробляти так швидко, вам потрібні матеріали, які доступні дуже швидко, які не залежать від сезонності і, перш за все, дуже недорогі.
Особливості та характеристики синтетичних волокон
Ці пластикові матеріали, які так широко використовуються та купуються, особливо у світі спорту, мають багато переваг:
- По-перше, їх хімічна структура дуже легко змінюється, а це означає, що вони можуть приймати багато різних властивостей. Наприклад, модифікувавши форму виробленої пряжі, вона зможе швидко вбирати, а потім відводити вологу та піт;
- Також їх можна зробити дуже приємними на дотик, надавши їм текстуру, схожу на шовк або бавовну;
- Вони дуже легкі, що є чудовою перевагою для спортивного одягу;
- За ними дуже легко доглядати (не потрібно прасувати, швидко сохнуть тощо).
Загалом, тому вони дуже адаптивні і тому придатні для багатьох видів діяльності.
У експлуатації ці технічні синтетичні тканини мають кілька недоліків:
- По-перше, вони сприяють потовиділенню та зберігають запахи, незважаючи на хімічні модифікації, зроблені для обмеження цього! Вони дуже часто електростатичні.
- Вони дуже легкозаймисті (тому, коли ви йдете на бівуак із флісом, це зручно для легкості, але будьте обережні, не залишайтеся надто близько до вогнища!).
- Вони все ще менш зручні, ніж бавовна чи інші натуральні волокна.
- Вони потенційно алергенні: синтетичні волокна можуть викликати алергічні реакції у деяких людей, такі як екзема, прищі, почервоніння тощо. Зрештою, це здається цілком логічним, оскільки надягати поліестерову футболку означає визнати, що його шкіра безпосередньо контактує з пластик, який часто містить ендокринні руйнівники, наночастинки та важкі метали.
Тому в кожного своя думка і своя відповідь на питання, стосовно обрання натурального чи синтетичного одягу.