Натуральна косметика стає все більш популярною. І це не повинно викликати здивування, тому що вона благотворно впливає на шкіру. Взяти, наприклад, шампуні. Після їх використання волосся стає більш здоровим, шовковистим та міцним. І все це завдяки складу.

Що повинно бути в натуральних шампунях

«Натуральні шампуні, представлені в якісних магазинах, складаються з натуральних компонентів. Вони займають близько 95% обсягу. 5% відводиться під органічні та синтетичні речовини, використання яких дозволене сертифікатами» — розповідає лікар-косметолог першої категорії, дерматовенеролог Ірина Богомолова.

Перелік компонентів виглядає так:

  • Екстракт зародків пшениці. Потрібен для відновлення пошкодженого волосся. Зволожує його, наповнює вітамінами та іншими корисними речовинами.
  • Ефірні масла. Вони входять до складу не тільки шампунів, а й інших видів натуральної косметики. Головна функція — живлення та зволоження волосся та шкіри голови. Також деякі з них мають антисептичні властивості. Частіше всього використовуються лавандове, барбарисове, мигдалеве, цитрусове масло.
  • Провітамін В5 або D-пантенол. Пом'якшує волосся, зволожує його, нормалізує водно-ліпідний баланс.

Які ще компоненти повинні бути в еко-косметиці, зокрема в шампунях? Різні рослинні екстракти. Гарний приклад — екстракт розмарину, який має заспокоюючу дію, усуває подразнення та почервоніння. Алое допомагає в боротьбі з лупою та перешкоджає випаданню волосся. Авокадо повертає блиск, еластичність та шовковистість.

Небезпечні речовини

Які компоненти повинні бути у складі натуральних шампунів, зрозуміло. Тепер потрібно розібратися, вміст яких речовин свідчить про те, що косметиці далеко до якісної. Їх декілька:

  • Парабени. Це консерванти, які впливають на строк придатності засобу. У натуральних шампунів він приблизно 6 місяців.
  • Поверхнево-активні речовини чи ПАР штучного походження. У звичайних косметичних засобах це лаурилсульфат натрію. Він очищає волосся та шкіру голови. У складі натуральних шампунів сульфатів немає. Їх замінюють речовинами природного походження.
  • Синтетичні парфумерні аромати. Натуральні засоби для догляду за волоссям мають аромат тих компонентів, з яких їх виготовлено. Та й він не дуже яскравий.
  • Загусники. Натуральні шампуні мають більш рідку консистенцію.

Також якісні шампуні не містять синтетичних барвників. Тому їх колір залежить від того, якого компоненту у складі більш всього.

Отже, як зрозуміти, що косметика натуральна? Тільки вивчаючи її склад. В ньому повинні бути лише природні компоненти та невелика кількість допустимих синтетичних. Речовини, яких у шампуні більше всього, стоять на першому місці. Тому, якщо це не рослинні екстракти, не вітаміни і не відвари трав, натуральність засобу можна ставити під сумнів.