У сучасній психотерапії існує кілька методів, за допомогою яких фахівці відновлюють духовний стан людини та піклуються про ментальне здоров’я.
Платформа pleso пропонує зручні консультації в онлайн-режимі всім, хто потребує психологічної допомоги. Це особливо важливо для військових, людей із суїцидальними нахилами, ЛГБТ+ персон, а також людей із діагностованими соматичними або психіатричними захворюваннями. До переваг сервісу належать різноманітні психотерапевтичні методи, гнучкість умов, а також фіксована вартість сеансів, тож ви завжди зможете розрахувати всі витрати заздалегідь. Платформа pleso гарантує повну конфіденційність.
Гештальт-терапія
Це дуже популярний психотерапевтичний метод, що надає людині можливість здобути цілісність шляхом пропрацювання незавершених ситуацій. Якщо закрити гештальт у минулому, то можна сподіватися на краще майбутнє. Гештальт-терапія підійде людям, що бажають зрозуміти себе та нікуди не поспішають, адже сам процес терапії м’який, повільний та довгий.
Психодрама
Під час сеансів психодрами учасники намагаються відтворити ситуацію, що травмує. Така спонтанність сприяє виходу внутрішніх ментальних процесів назовні, це можуть бути:
- емоції;
- переживання;
- думки.
Психотерапевт не бере участь у відіграванні ситуації, але він може запитувати та радити. Цей метод допомагає людям стати розкутішими та відкритішими, подивитись на неприємну ситуацію зі сторони.
Арттерапія
У випадку арттерапії саме творчість та саморефлексія допомагають пропрацювати свої психологічні проблеми. Висловити свій емоційний стан та тривоги можна за допомогою живопису, казок, музики, танців, скульптури. Психотерапевт інтерпретуватиме ваш витвір та творче самовираження.
Тілесно-орієнтована психотерапія
Прихильники цього методу вірять у дуже тісне поєднання психічного та тілесного, тобто негативні емоції та психологічні травми мають своє відображення у тілі. У рамках терапії людина працює з тілесними техніками. Психологічні проблеми вирішуються за допомогою дихальних вправ, обіймів з іншими учасниками терапії, тупотіння ногами тощо.
Існує кілька психотерапевтичних методів, кожен з них є потрібним та дієвим. Ваше завдання – вибрати для себе максимально комфортний метод, в процесі обов’язково аналізуйте та прислухайтеся до себе, подобається терапія чи ні.