У транспортних засобах, промислових станках і побутовій техніці використовують електроприводи. Одним із найпоширеніших видів силових установок для перетворення механічної енергії на електричну є асинхронний двигун. У 95% обладнання встановлюють саме так моделі замість щитових, крокових чи інших.
Пристрої поділяються на декілька видів, наприклад, для роботи в мережі 380/660 V потрібний трифазний, для 220 вольт – однофазний електродвигун. Така машина змінного струму відрізняється від синхронної тим, що під час її роботи ротор обертається повільніше, ніж утворюється магнітне поле статора.
Використання, особливості конструкції
Силові агрегати з відсутністю синхронності в роботі універсальні, їх використовують у різних сферах промисловості, будівництві, сільському господарстві. Їх встановлюють у приводах насосів та вентиляторів, на конвеєрах, транспортерах, верстатах для обробки металу, дерева тощо. Також асинхронні установки забезпечують роботу землерийних, вантажопідіймальних машин, механізмів, ліфтів.
Завдяки використанню таких силових установок обладнання працює стабільно багато років, є надійним, безпечним та споживає невелику кількість енергії. Основними елементами конструкції є рухома й нерухома частини – це, відповідно, ротор і статор. Встановлюють і додаткові комплектуючі для охолодження, обертання, захисту від негативних факторів.
В залежності від призначення та умов використання вибирають двигуни різних типів. Наприклад, існують моделі із захистом від вибухів, призначені для експлуатації в небезпечному середовищі. Додатково купують робочі конденсатори для електродвигунів, а також інші деталі, що забезпечують нормальне функціонування пристрою та обладнання, в якому він встановлений.
Чому варто придбати
Асинхронні силові агрегати простіші за конструкцією, ніж синхронні, тому не потребують складного обслуговування. Серед інших переваг пристроїв варто виділити наступні:
- висока надійність;
- просте підключення до загального електроланцюга;
- доступна вартість за рахунок відсутності в конструкції щіток;
- стабільна робота незалежно від умов навколишнього середовища;
- високий ККД – навіть при повному навантаженні він складає 85-97%.
Проте варто враховувати й деякі недоліки, а саме складність регулювання швидкості роботи, для цього знадобляться додаткові пристрої. Пусковий момент низький, і в момент прямого запуску споживається багато енергії.
Усі недоліки асинхронних двигунів легко нівелювати за допомогою додаткових пристроїв. Завдяки високому ККД, простій конструкції та стабільності їх активно використовують у промислових та побутових приладах.