Існує безліч способів, як собака може поранитися: їй завдають травми колючі рослини, гострі гілки, суха трава, розбите скло і так далі. Більше того, вихованці можуть конфліктувати один з одним та кішками, що також часто закінчується пошкодженням шкіри. Нерідко причиною травмування стають транспортні засоби, під колеса яких потрапляють тварини.
Якщо рана у собаки досить важка, зупинити кровотечу складно, а поверхня має серйозні дефекти (потрібно зашивати шкіру), тоді єдиним правильним рішенням буде звернення до ветеринару. А якщо ні, то ваш домашній улюбленець може зіткнутися з сумними наслідками. Незагоєна рана у собаки з часом запалюється, а в області ураження з'являється гній. Вилікувати її буде набагато складніше, тому рекомендується своєчасно надавати першу допомогу та вживати інших дій.
Поширені рани у собаки
Рани у собаки умовно можна поділити на кілька типів:
- подряпини – вони виникають, якщо вихованець зачіпає гострі предмети, рослини або внаслідок активного чесання. Деякі домашні улюбленці пошкоджують шкіру після викушування бліх або спроб порятунку від ковтунів;
- порізи – найчастіше виникають, коли собака контактує з чимось гострим. Нерідко вихованці, яким дають кісточку, починають активно гризти її і ріжуть свою пащу об гострий кінець;
- укуси інших тварин – саме цей тип ран часто починає гноїтися, оскільки він відразу був забруднений слиною та іншими виділеннями з пащі іншої тварини;
- занози – вони вражають лапу під час прогулянки тварини на вулиці. У деяких випадках скалки з'являються мовою або щоками вихованця, якщо він гризе дерев'яні меблі;
- аварії, нещасні випадки – як показує практика, такі ситуації становлять найбільшу загрозу життю вихованця;
Необхідно розуміти, що робити спроби лікування в домашніх умовах потрібно лише за наявності поверхневих ушкоджень – гнійна рана у собаки та інші серйозні дефекти потребують ветеринарного втручання.
Як обробити різні типи ран у собаки?
Залежно від того, чому виникла відкрита рана у собаки, наскільки серйозними є наслідки травмування, лікування може бути різним. Обов'язково проконсультуйтеся з кваліфікованим ветеринаром – він допоможе з підбором препаратів, дозування та частоти застосування. При цьому потрібно знати правила надання першої допомоги.
Якщо рана на лапі собаки або іншої частини тіла неглибока і незначна, можна спробувати її обробити в домашніх умовах без сторонньої допомоги. З великою часткою ймовірності вона загоїться, а ускладнення не з'являться. Обробіть ватний диск розчином Хлоргексидину, кілька разів доторкніться до місця пошкодження. Зупинити дрібні кровотечі можна за допомогою перекису водню. При невеликій кровотечі рекомендується перев'язати бинт туго.
У випадку глибокої та великої рани (незабрудненої, забрудненої) слід звернутися до ветеринара для усунення наслідків.
Обробка ран у собак (Харків)
Ветклініка ТерраВет у Харкові (23 Серпня), спеціалізується на ветеринарній хірургії. За потреби ми проводимо хірургічну та консервативну обробку ран різних тварин. Також ветеринар надасть рекомендації щодо правильної домашньої обробки і прийому необхідних препаратів. Ми потурбуємося про здоров'я та хороше самопочуття Вашого улюбленця.