Дрони — це літальні апарати з певним функціоналом, який задається технічними характеристиками пристрою. Завдяки можливості переміщення повітрям, вони використовуються для моніторингу територій, ведення фото- та відеозйомок, пошуково-рятувальних робіт, для екологічних досліджень. Окрема категорія квадрокоптерів — військові дрони, які застосовуються для розвідки і ураження рухомих та нерухомих об'єктів.
Особливою популярністю користуються квадрокоптери з функцією FPV. Дослівно ця абревіатура перекладається як “вид від першої особи”, що дозволяє вести спостереження в режимі реального часу. FPV дрон — це пристрій, який передає оператору досить якісне відео або фото на дисплей: окуляри, шолом, екран телефону, ноутбука чи іншого девайсу. Завдяки широким можливостям комплектації оператор може обирати максимально зручний засіб для отримання інформації, враховуючи свої особисті уподобання та умови експлуатації.
Призначення FPV дрона
Велика популярність квадрокоптерів зумовлена їхніми унікальними технічними характеристиками, доступністю на ринку та різноманіттям потреб користувачів. Багато хто бажає використовувати ці пристрої для розваг, спорту, хобі, отримання досвіду в аерофотозйомці або для професійних завдань. Наприклад, зараз на ринку затребувані квадрокоптери з камерами високої якості, а також дрони, оснащені телевізорами чи динаміками.
Цільове використання дронів різниться в залежності від їхньої функціональності, наявності інтелектуальних режимів польоту та рівня складності управління. Обираючи квадрокоптер, важливо добре розуміти, що це за пристрої та для яких цілей вони призначені, чи можуть вони модернізуватися.
Визначитися з вибором FPV дрона ви можете в нашому інтернет-магазині https://bezpeka.pro/fpv-drony/ де наші спеціалісти завжди готові надати професійну допомогу у виборі оптимальної моделі для вашого призначення.
Будова і принцип роботи дрона
- Конструктивно FPV дрон — це рама, до якої кріпиться акумулятор і необхідна електроніка, що відповідає за прийом і передачу сигналу. Чим дорожча модель квадрокоптера, тим інноваційніша її комплектація.
- Класичні складові FPV дрона:
- корпус — рама з матеріалів, стійких до механічних пошкоджень та корозії;
- гвинти для планування пристрою;
- двигун для запуску дрона;
- основна плата;
- приймач сигналу.
Додатково квадрокоптер може комплектуватися додатковими платами, гіроскопом для стабілізації пристрою в повітрі, камерою. Військові дрони обладнані спеціальними підвісами, що дозволяють використовувати їх як розвідників або камікадзе.
Опційна електроніка
Дрони можуть модернізуватися шляхом додавання в їхню комплектацію різної електроніки. Це дозволяє розширити спектр використання пристрою або кардинально змінити його.
Чим можна вдосконалити дрон:
- сенсорні датчики;
- барометр для утримання певної висоти;
- GPS для фіксації місцезнаходження і планування маршруту;
- пристрої для фіксації перешкод;
- датчики для повернення квадрокоптера "додому".
Безпека польоту
Наявність датчиків і сенсорів для виявлення перешкод значно знижує ризики аварійних ситуацій, зіткнень, падінь. Ці сенсори рідко зустрічаються в бюджетних моделях, проте їх присутність у висококласній техніці повністю виправдана. В залежності від налаштувань і кількості датчиків, дрон здатен або облітати перешкоди, або зупинятися на безпечній від них відстані.
Це особливо корисно при використанні автоматичних режимів польоту.
Сучасні квадрокоптери не тільки здатні виявляти перешкоди, але й автоматично розраховувати нову траєкторію для їх обльоту. Завдяки цьому пілот може менше уваги приділяти управлінню, фокусуючись повністю на процесі відеозйомки.
Управління ФПВ дроном
Управління квадрокоптером здійснюється досить просто. Пілот активує пристрій за допомогою пульта управління, який також виконує функцію передавача, і відправляє конкретні сигнали для виконання різних команд. Вбудований в основну плату приймач отримує ці сигнали та розшифровує їх, передаючи далі на плату управління або напряму на мотори пристрою. Потім відбувається регулювання обертів відповідних двигунів для виконання заданої команди.
Для управління підвісом або іншими аналогічними пристроями, встановленими на дроні, процес аналогічний: пілот відправляє сигнал з пульта, приймач отримує і розшифровує його, після чого пересилає на плату підвісу, і в кінцевому підсумку сигнал доходить до моторів підвісу.
Сучасні моделі дронів — це унікальні пристрої, які дозволяють виконувати складні маневри на заданій висоті, легко маневрують, можуть використовуватися у складних умовах, замінюючи людський фактор у небезпечних ситуаціях.