Якщо вірити статистиці, Telegram входить до десятки найпопулярніших застосунків для смартфонів серед українців. Він пропонує широкий набір функцій для спілкування та обміну інформацією, а також високу швидкість роботи. Однак месенджер не можна назвати еталоном безпеки, особливо нині. Саме тому багато користувачів в Україні ставлять питання: як видалити акаунт в Телеграмі зі своїх девайсів? Ми ж хочемо розповісти не як, а чому саме це варто зробити.
Причини для видалення акаунта в Telegram
Безперечно, слабка безпека та відсутність захисту особистих даних є головними мінусами телеграма. Серед причин для видалення застосунку варто зазначити:
- Відсутнє наскрізне шифрування за замовчуванням — ця функція є гарантією, що прочитати повідомлення можуть лише учасники діалогу. У телеграм наскрізне шифрування передбачене лише в секретних чатах, якими не користуються 99 % українців.
- Збір інформації про користувачів — застосунок не просто просить доступ до контактів, він їх копіює та зберігає в себе на сервері. З одного боку, це дає змогу Telegram повідомити вам про те, що хтось із ваших контактів почав користуватися месенджером, з іншого — ви втрачаєте конфіденційність.
- Немає модерації каналів і чатів — це призводить до створення багатьох екстремістських каналів, які не пройшли модерацію в інших соціальних мережах.
- Відсутній захист пабліків та груп — тому в застосунку практично немає бізнес-каналів у порівнянні з іншими соцмережами. Також особисте спілкування у групах може бути передане третій стороні, а інструкції щодо вилучення особистої інформації з «телеги» знаходяться у вільному доступі.
- Зв'язок із Росією — навіть якщо винести за дужки походження засновника мережі, варто сказати про знаходження кількох серверів телеграм у РФ, а також взаємодію з російськими компаніями для передачі мережевого трафіку.
Це лише основні причини для видалення облікового запису в популярному месенджері.
Як убезпечити себе
Якщо ви все ж таки не можете відмовитися від телеграма, дотримуйтеся таких правил:
- зведіть до мінімуму особисте спілкування в месенджері;
- не передавайте в чатах конфіденційну інформацію;
- видаліть програму з ноутбука та ПК;
- поступово переходьте на альтернативні способи спілкування.
Пам'ятайте, що кібербезпека багато в чому залежить лише від ваших дій.