
Що провокує тахікардію під час вірусних захворювань?

Що провокує тахікардію під час вірусних захворювань?
Що таке тахікардія?
Тахікардія - різновид аритмії, якому характерний пришвидшений ритм роботи серця (частота від 90 скорочень серця за хвилину), і який є може бути ознакою хвороби. Розрізняють два типи тахікардії - фізіологічну та патологічну. Фізіологічна не вважається захворюванням та виникає:
- у стресовому стані,
- під час фізичних навантажень,
- після надмірного вживання кави, алкоголю,
- як результат вживання деяких гормональних, гіпотензивних і психотропних препаратів тощо
Патологічна тахікардія - один із симптомів захворювання серцево-судинної системи, кишково-шлункового тракту, бронхолегеневої системи. У випадку несвоєчасної діагностики вказаний вид тахікардії призводить до розвитку патологій органів, оскільки при частому серцебитті порушується робота серця. Під час тахікардії артеріальний тиск знижується і гіршає приток крові до органів, зокрема гіршає кровопостачання самого серця: м'язові тканини не встигають отримати необхідну кількість кисню, що спричиняє ризик ішемічної хвороби і, як наслідок, інфаркту.
Серед видів тахікардії розрізняють: синусову, пароксизмальну та шлуночкову. Синусова тахікардія супроводжує анемію, гіпертиреоз, зниження рівня цукру в крові. Пароксизмальна може бути симптомом таких захворювань серця як гіпертонія, ішемія, інфаркт міокарда, кардіоміопатія, міокардит. Шлуночкова тахікардія виникає при таких важких захворюваннях серця, як гострий інфаркт міокарда, гострий міокардит, пороки серця, кардіоміопатія та ін.
Чому віруси можуть викликати тахікардію?
До чинників виникнення тахікардії належать патології, емоційний стан, зловживання алкоголем, вживання різноманітних препаратів і віруси. Механіка появи тахікардії в результаті впливу вірусу:
- проникнення в організм та порушення нормальних фізіологічних процесів
- активація імунної системи, яка намагається загасити вогнище запалення, сприймає органи та тканини в якості патогенного об'єкта й атакує їх
- несправна робота органів і тахікардія в якості однієї із ознак захворювання
Тахікардія як результат впливу вірусу спостерігається, наприклад, при порушенні роботи синоатріального або синусового вузла. Синусовий вузол є джерелом електричних імпульсів у організмі, що викликають серцеві скорочення. Якщо вузол запалений та виконує свою функцію неефективно, то це позначається на стані оболонок серця і як наслідок відбувається розвиток перикардиту, ендокардиту, міокардиту, вражається скорочувальний апарат, провідна система, ендотелій судин. Як результат спостерігається тахікардія, один із симптомів порушення роботи серцево-судинної системи.
Таким чином віруси можуть викликати тахікардію, оскільки вона є опосередкованим наслідком уражених тканин та органів. Клінічні симптоми синусової тахікардії - їх наявність, вираженість, тривалість - свідчать про характер захворювання. Часто симптоматика відсутня або є слабо вираженою, тому навіть при незначних ознаках важкості в грудній клітці варто пройти діагностику.
Як боротися з тахікардією?
Боротися з тахікардією варто в першу чергу вчасною діагностикою самого захворювання, оскільки сама по собі тахікардія є симптомом конкретних порушень в роботі організму. Для діагностики слід відвідати кардіолога і, за необхідності, отримати направлення до аритмолога або рецепт на таблетки, які можна замовити на сайті.
Для вимірювання роботи серця застосовується кілька методів:
1.ЕКГ - для визначення проблеми, частоти скорочень серця, ритмічності
2.Холтерівське моніторування ЕКГ - передбачає добовий моніторинг для спостереження за серцем пацієнта в звичайних умовах
3.Ехокардіографія
4.Електрофізіологічне дослідження - інвазивний метод, застосовується тільки при наявності конкретної патології
5.обстеження, пов'язані із загальним станом організму: аналізи на гормони, іноді МРТ та інші методи.
Лікар призначає препарати, згідно результатів обстеження:
- заспокійливі синтетичні або трав'яні засоби
- ліки, які впливають на ритм серця
Якщо причини пришвидшення пульсу - стрес, внутрішні переживання, втома та інші подібні фактори, то заспокійливі засоби впливають позитивно. Водночас ліки, які коригують порушення ритму серця при неправильному виборі можуть призвести до погіршення ситуації. У випадках, коли тахікардія викликана окремими захворюваннями (лейкемія, анемія та ін.), то специфічного втручання не потрібно, тільки підтримуючі засоби. Якщо лікування препаратами є недоцільним, призначається хірургічне втручання: штучний кардіостимулятор, видалення пухлини певної залози або частини самої залози, застосування радіочастотної катетерної абляції.