
Навушники протишумні: як вберегти слух та психіку людини
Урбанізований мешканець мегаполісу прагне втекти від гулу автострад та виробничого гуркоту в тихий шурхіт листя з мірним пошепком морського бризу. На шумові дії понад 65 дБ організм людини реагує негативно. Страждає як система слуху, так і психіка. Підвищується стресовий фактор: дратівливість, агресивність, починається головний біль.
Шум ми поділяємо на побутовий та виробничий. Вчені визначили: у тиші лісових дібров звукове навантаження знаходиться в межах 15 - 25 дБ, при спілкуванні з співрозмовником ми відчуваємо 40 - 45 дБ. Промисловий шум коливається від 70 до 110 дБ, викликаючи неприємніші наслідки, відкриваючи дорогу серйозним хронічним хворобам.
Як вибрати протишумні навушники правильно
Щоб захистити співробітників від надмірного впливу шуму на виробництві, застосовують навушники протишумні. Вибирати та використовувати їх потрібно правильно. У промисловій зоні працівник постійно переміщується між ділянками з різним ступенем зашумленості. Для кожного процесу вибирають навушники з відповідними показниками акустичної ефективності SNR.
Індекс SNR характеризує рівень придушення звукових впливів. Користуватися ним досить просто. Наприклад, рівень шуму під час роботи газонокосарки становить 110 дБ. Шумовий вплив на вухо людини у 80 дБ є граничною нормою. Виводимо формулу: 110 – 80 = 30 дБ. Отже, щоб захистити слух робітника під час стрижки газону, необхідно купити навушники, де SNR = 30.
Кілька слів згадаємо про конструкцію навушників. У якісних моделях передбачена функція придушення помірних рівнів шуму, при якій ви можете добре розрізняти промову колег і сигнали безпеки, що подаються ними. Оголов'я, як правило, регулюється по висоті для комфортного розташування на голові. Чашки виготовляються з ударостійкого АВС-пластику. Усередині чашок розташовуються шумопоглинаючі вкладиші, виготовлені зі спіненого поліуретану з ефектом пам'яті.
Види протишумних навушників
На ринку ЗІЗ ви знайдете велику різноманітність протишумних навушників. Максимально затребувані моделі зі стандартним оголов'ям, але також мають попит варіанти з кріпленням на захисну каску. Такі пропозиції актуальні для будівельників і працівників промислових цехів, які більшість часу проводять у касці.
Експлуатувати досить легко: навушник за допомогою кронштейна вставляється в слоти, які розташовані на касці. Глибокі чаші надійно закривають вуха і заглушують оточуючі звуки. Для кріплення не потрібно ні дзеркал, ні допомоги з боку. Якщо конструкція відрегульована правильно, чаші не тиснуть на голову, не завдають неприємних відчуттів.
У повсякденному житті ми використовуємо слух, який знаходиться під постійною напругою. Він тендітний, вразливий і заслуговує на максимальну турботу. Компанія «ПромЗІЗ-Спецодяг» пропонує оптимальні варіанти захисту. Сучасні колекції навушників, захисних касок, окулярів, спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту представлені на сайті promsiz-tm.ua виробника.